logo logo

Tu jesteś: Start
Aktualności archiwum newsów

 

25/05/2016
MSWiA stwierdziło szereg nieprawidłowości po kontroli firmy "Fenix", której pracownicy zatrzymali obywatela Syrii


Centrum Szkolenia Specjalnego „Fenix” Spółka z o.o., którego pracownicy zatrzymali obywatela Syrii w Zgorzelcu w dniu 2 lutego 2016 r. nie posiada koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia - tak wynika z odpowiedzi MSWiA, którą otrzymała Fundacja.

HFPC zwróciła się do Departamentu Zezwoleń i Koncesji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z prośbą o zbadanie, czy firma właściwie korzysta z koncesji na ochronę osób i mienia. Przypomnijmy, że zgodnie z relacjami medialnymi patrol firmy zatrzymał, wylegitymował mężczyznę i uznał, że przebywa on nielegalnie na terytorium Polski oraz przekazał go Straży Granicznej. Okazało się jednak, że zdaniem Straży Granicznej obywatel Syrii przebywał w Polsce legalnie, gdyż posiada odpowiedni tytuł prawny do pobytu na terenie Niemiec i przekroczenia granicy z Polską.

W toku kontroli, którą przeprowadziło MSWiA wraz z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu ustalono, że spółka „Fenix” świadczyła usługi z zakresu ochrony osób i mienia na mocy umowy konsorcjum zawartej z przedsiębiorcą wpisanym do ewidencji działalności gospodarczej jako „Leszek Kozakiewicz Centrum Szkolenia Specjalnego Fenix. Oddział usług koncesjonowanych”. W rzeczywistości to spółka „Fenix” świadczyła usługi ochroniarskie, a nie przedsiębiorca, który faktycznie posiadał koncesję.

„W związku ze stwierdzonymi w toku kontroli nieprawidłowościami, pismem z dnia 2 maja 2016 r. zawiadomiono przedsiębiorcę o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie cofnięcia koncesji (…) z powodu rażącego naruszenia warunków wykonywania koncesjonowanej działalności gospodarczej, braku posiadania obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej oraz wykonywania działalności gospodarczej objętej zakresem koncesji w sposób zagrażający bezpieczeństwu obywateli oraz bezpieczeństwu porządku publicznego” – czytamy w piśmie Ministerstwa.

Pismo MSWiA można znaleźć tutaj.

 

 

19/05/2016
Publikacja pt. "Prawa osób LGBT - orzecznictwo"


Ukazała się publikacja KPH pt. "Prawa osób LGBT - orzecznictwo". Fundacja Helsińska jest partnerem tego projektu. Publikacja jest dostępna bezpłatnie na stronie www.kph.org.pl/publikacje_kph. 16 maja odbyła się prezentacja publikacji połączona z dyskusją, w której wzięła udział Dorota Pudzianowska.

 

 

17/05/2016
Spotkanie nt. przestępczości o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym w KPRM

 

Dorota Pudzianowska wzięła udział w spotkaniu nt. przestępczości o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, które odbyło się 17 maja 2016 r. Na spotkaniu zostały zaprezentowane dane statystyczne nt. przestępstw z nienawiści przez przedstawicieli Policji, Prokuratury Krajowej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

 

 

13/05/2016
Seminarium "Citizenship and Diaspora in Post-Communist Central and Eastern Europe"


Dorota Pudzianowska wzięła udział 13 maja w seminarium na Uniwersytecie w Maastricht pt. "Citizenship and Diaspora in Post-Communist Central and Eastern Europe" przedstawiając referat na temat wielokrotnego obywatelstwa w Polsce. Seminarium zostało zorganizowane przy wsparciu Maastricht Centre for Citizenship Migration and Development (MACIMIDE) and Limburg University Fund –SWOL. W seminarium wzięli udział: prof. Maarten Vink (Uniwersytet w Maastricht), dr Costica Dumbrava (Uniwersytet w Maastricht), dr Jelena Dzankic (EUI), dr Szabolcs Pogonyi (CEU), dr Gezim Krasniqi (UCL), dr Eleanor Knott (LSE).

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 137

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates mysql date Valid XHTML and CSS | Joomla SEF URLs by Artio.