feed-image Subskrybuj RSS
logo logo


facebook || Tu jesteś: Home Prelegenci Prof. Wiktor Osiatyński

Prof. Wiktor Osiatyński


Polski pisarz i wykładowca, prawnik, konstytucjonalista. Doktor socjologii, doktor habilitowany prawa, profesor, członek Komitetu Nauk Politycznych PAN specjalizujący się w historii doktryn polityczno-prawnych. Od 1995 r. profesor Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego, współpracuje z Open Society Foundation. W latach 1991 - 1997 dyrektor Centrum Badań nad Konstytucjonalizmem w Europie Wschodniej przy  Wydziale Prawa w Chicago. Od 1995 r. członek rady międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Otwartego. Od 2002 r. współpracuje z Interdyscyplinarnym Centrum  Praw Człowieka na Uniwersytecie Connecticut. Wykładał prawa człowieka na Uniwersytecie Siena we Włoszech.

Prof. Wiktor Osiatyński jest również członkiem zarządu  Open Society w Budapeszcie i Komisji Sprawiedliwości OSI. Założył Komisję  Edukacji w Dziedzinie Alkoholizmu i Innych Uzależnień, która działa przy Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie, której przewodniczył w latach 1988 - 1995. Był pomysłodawcą powstania w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Programu Spraw Precedensowych, a obecnie jest członkiem jego rady programowej.
Postanowieniem  Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z dnia 3 maja 1997 r., w uznaniu wybitnych osiągnięć w kształtowaniu prawnych podstaw demokratycznego i praworządnego państwa, ze szczególnym uwzględnieniem zasług w tworzeniu nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates mysql date Valid XHTML and CSS | Joomla SEF URLs by Artio.